13 czerwca 2019

Alfa Romeo wita Gumball 3000 w Balocco.

  • Stelvio Quadrifoglio z ekipą Carrery na niezwykle widowiskowej paradzie supersamochodów biorących udział w 21. Gumball 3000.
  • U jego boku serie specjalne samochodów „Alfa Romeo Racing" z Antonio Giovinazzim za kierownicą Giulii Quadrifoglio.
  • Ekscytujący dzień na terenie Balocco Proving Ground: Centro Stile Alfy Romeo zaprezentowało swoim widzom swoje wyjątkowe pojazdy typu „one-off" ze specjalnym lakierem karoserii, które symbolizują osiągi, styl i dziedzictwo.
  • Pod tym linkiem dostępna jest relacja z całego dnia.

Podczas wczorajszego etapu z Wenecji do Monako, Gumball 3000 zawitało do Balocco Proving Ground. Załogi zatrzymały się w Proving Ground, gdzie Alfa Romeo pełniła honory domu w miejscu, które dla marki jest synonimem wyścigów: to właśnie w Balocco powstało wiele samochodów wyścigowych, które wygrywały na najbardziej prestiżowych międzynarodowych torach. Nie przypadkiem więc Antonio Giovinazzi, włoski kierowca z zespołu „Alfa Romeo Racing", chciał być obecny na tej imprezie.

Niesamowite samochody typu one-off z Centro Stile Alfy Romeo.
Kalendarz przewidział całą serię spotkań, aby odzwierciedlić każdy aspekt doskonałości marki, od jej sportowego charakteru, do doskonałego stylu, nie zapominając o niezwykle cennym dziedzictwie. Aby docenić wszystkie te cechy w ich najlepszym wydaniu, goście mogli od samego rana podziwiać realizacje Centro Stile Alfa Romeo. W oczekiwaniu na przybycie Antonio Giovinazziego uczestnicy mieli okazję podziwiać limitowane edycje „Alfa Romeo Racing" modeli Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio, w tych samych kolorach, co bolid C38, które zostały specjalnie zaprojektowane z okazji udziału i nieustannie pogłębiającego się zaangażowania Alfy Romeo w mistrzostwa świata Formuły 1.

Wśród najnowszych dzieł Centro Stile Alfa Romeo znajduje się Giulia Quadrifoglio w charakterystycznym kolorze ochry, który pojawił się na już na jej poprzedniczce i innych modelach z lat 60. I 70. Ten odcień podkreśla bardzo krótkie zwisy samochodu, długą maskę i wyraźnie zarysowane błotniki przednie, „cofniętą" kabinę pasażerską „wspartą" na kołach napędowych oraz tylne, „muskularne" błotniki. Połączenie napiętych linii oraz eleganckich, dynamicznych proporcji przyciągało wzrok wszystkich fanów zgromadzonych na linii startu.

Wreszcie, jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów typu one-off, SUV Stelvio Quadrifoglio zaprojektowany na Gumball 3000, zajął pozycję pośrodku wśród ponad stu innych biorących udział w imprezie super samochodów. Jego czarna karoseria Vulcano ozdobiona jest na całej powierzchni szarym motywem koniczyny, który nawiązuje do kultowego logo, a ten jednolity wzór jest podkreślony fluorescencyjnymi, zielonymi dekoracjami przedstawiającymi najbardziej charakterystyczne elementy ikonografii Alfa Romeo, takie, jak wąż, historyczny zapis nazwy oraz logo. Tego samego koloru są masywne 20-calowe felgi aluminiowe, natomiast światła tylne są oksydowane. Jest to doskonały przykład włoskiego stylu, zgodny z wizerunkiem sportowej elegancji marki, z odważnymi, kolorowymi akcentami zgodnymi z duchem Gumball 3000: to zwrócenie na siebie uwagi w dobrej sprawie, ponieważ impreza wspiera projekty charytatywne z całego świata.

Osiągi Quadrifoglio na torze Alfa Romeo.
Nie można zapominać, że pod ozdobną maską Stelvio Quadrifoglio kryje się silnik o mocy 510 KM, który mógł się „zaprezentować" podczas widowiskowej parady. Oprócz samochodów, udział w niej wzięli artyści, biznesmeni i filantropi uczestniczący w Gumball, a także Antonio Giovinazzi, za kierownicą Giulii Quadrifoglio podczas najszybszych okrążeń. Obecność młodego włoskiego kierowcy oraz bolidu C38 startującego w Formule 1 wzbudziła duży entuzjazm gwiazd i po raz kolejny potwierdziła coraz głębszą więź pomiędzy Alfą Romeo a światem wyścigów.
Wczesnym popołudniem Gumball 3000 wyruszył w kierunku Monte Carlo. Wizyta w Balocco, oprócz zasłużonego i wspaniałego odpoczynku, była prawdziwym wtopieniem się w świat Alfy Romeo, w poszukiwaniu doskonałości pod względem techniki i stylu, w wyjątkowej scenerii Proving Ground.

 

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia powiązane


Załączniki


Linki